Mobilny rentgen skuteczny

Dołącz do grupy na Telegramie
Lubelski Urząd Celno - Skarbowy w Białej Podlaskiej

Funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili przemyt blisko 4,8 tys. paczek papierosów. Ujawnienie miało miejsce na terminalu w Koroszczynie.

Funkcjonariusze komórki realizacji z Białej Podlaskiej poddali skanowaniu urządzeniem RTG jeden z zestawów ciężarowych wjeżdżający z Białorusi. Zgodnie ze zgłoszeniem pojazd nie przewoził żadnego ładunku. Funkcjonariusze postanowili jednak to sprawdzić. I jak się okazało słusznie.

Obraz ze skanera uwidocznił anomalie w podłodze naczepy.

Szczegółowa rewizja zakończyła się ujawnieniem blisko 4,8 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości rynkowej ponad 71 tys. zł. Nielegalne wyroby, zgodnie ze wskazaniem urządzenia RTG, ukryte były w specjalnie przerobionej podłodze naczepy.

Kierujący pojazdem, 41-letni obywatel Białorusi, nie przyznał się do próby przemytu. Zarówno papierosy, jak też przystosowana do przemytu naczepa zostały zajęte do postępowania.

Tym razem skuteczny w udaremnieniu przemytu okazał się mobilny pojazd skanujący. Ten specjalistyczny sprzęt został przekazany lubelskiej KAS w czerwcu 2021 r. i jak widać była to trafiona inwestycja. 

Lubelski Urząd Celno – Skarbowy w Białej Podlaskiej

źródło: Lubelski Urząd Celno – Skarbowy w Białej Podlaskiej

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply