Mieszkanie Plus – uwagi mieszkańców

Dołącz do grupy na Telegramie

Po publikacji na naszym portalu artykułów związanych z planowaną inwestycją w ramach programu Mieszkanie Plus dostaliśmy wiele informacji zwrotnych od mieszkańców miasta w sprawie przyszłej inwestycji.

Komentarze oraz wiadomości na naszą skrzynkę pocztową dotyczyły przede wszystkim kryteriów na jakich mają być przyznawane mieszkania oraz poddaniu tematu do publicznej dyskusji.

Najczęstszym poruszanym punktem był wynajem mieszkań rodzinom bez stałego dochodu, co uniemożliwi w dłuższej perspektywie czasu regularne opłacanie czynszu.

Jeden z internautów przedstawił proponowaną listę kryteriów oraz zobowiązał się do utworzenia petycji skierowanej do Burmistrza Miasta.

Poniżej propozycje kryteriów wynajmu:

  • obywatelstwo polskie co najmniej jednego z małżonków, osoby spoza UE z prawem pobytu wykluczeni,
  • co najmniej jedno z małżonków powinno posiadać (ostatnie 18 miesięcy) stałe zatrudnienie,
  • żadne z małżonków nie może być zatrudnione w UM,
  • co najmniej dwójka niepełnoletnich dzieci,
  • dochód na członka rodziny nie przekraczający poziomu (kwota do ustalenia).

Poniżej niektóre z wiadomości jakie otrzymaliśmy na naszą skrzynkę pocztową oraz w komentarzach pod artykułem

W mojej ocenie istnieje duże niebezpieczeństwo osiedlenia się w mieszkaniach stypendystów programu 500 PLUS. Stracą na tym wszyscy a przede wszystkim osoby najbardziej potrzebujące takiego mieszkania. Jest wiele rodzin w Terespolu, które pewnie z chęcią skorzystają z wynajmu takiego mieszkania jednak perspektywa sąsiedztwa z opisanymi powyżej ludźmi całkowicie zniechęci ich z takiego pomysłu.
Należy przyjąć jasne kryteria takiego wynajmu, żadnej ulgi, odpuszczania wnoszenia opłat czynszowych, potwierdzenie zatrudnienia itp.


(…)W dzisiejszych czasach nie pracują tylko ci co nie chcą! 500 plus nie jest dochodem na rodzinę, dzisiaj jest jutro może go nie być. Tłumaczenie się „Nie pracują ponieważ zabiorą 500 plus ” jest śmieszne i niedorzeczne. Nie pracujesz nie masz prawa ubiegać się o mieszkanie (…)

Aktualnie Urząd Miasta przygotowuje specjalne ankiety do wypełnienia przez wszystkich zainteresowanych wynajmem mieszkania, co pozwoli ustalić zapotrzebowanie na budowę mieszkań.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply