Mapa zagrożeń – sierpień

Dołącz do grupy na Telegramie

Wracamy do naszych comiesięcznych podsumowań Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa znajdującej się pod adresem https://mapy.geoportal.gov.pl/. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem polskiej policji służącym zapobieganiu wykroczeniom, jak i drobnej przestępczości oraz ich zwalczaniu.

Każdy z internautów może zasygnalizować policji miejsce, które uważa za niebezpieczne. Każde z zagrożeń można podzielić na kilka kategorii od spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym po przekroczenia prędkości.

W tym momencie na mapie miasta Terespol jest oznaczonych około 60 zdarzeń, wśród nich najczęściej powtarzającym jest spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym.  Pod tym względem najczęściej oznaczanym miejscem są okolice dworca PKP przy ulicy Stacyjnej. Kolejnym miejscem są okolice stadionu miejskiego oraz przyległy bezpośrednio do tego miejsca przystanek rowerowy szlaku Green Velo.

Kolejnym zagrożeniem, jakie występuje na mapie miasta, jest przekraczanie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Najwięcej przypadków zanotowano na ulicy Wojska Polskiego od stadionu miejskiego w kierunku ulicy 3 Maja.

Wśród kolejnych kategorii zagrożeń, jakie pojawiają się na mapie, są żebractwo (okolice dworca PKP), niewłaściwa infrastruktura drogowa (ulica Janowska, rondo PKP), grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją (park miejski).

Czekamy również na Państwa opinie dotyczących zagrożeń jakie można spotkać na terenie miasta Terespol. Zapraszamy do komentowania.

1 Komentarz

Leave a Reply