Małaszewicze. Papierosy w drewnie.

Dołącz do grupy na Telegramie
www.lubelskie.kas.gov.pl

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej udaremnili przemyt ponad 33 tys. paczek papierosów. Nielegalne wyroby ukryte były w pociągach towarowych. 

14 lipca 2020 r. funkcjonariusze Oddziału Celnego w Małaszewiczach poddali szczegółowej kontroli pociąg towarowy wjeżdżający z Białorusi do Polski. 

Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudził obraz, który wyłonił się w wyniku przeskanowania pojazdu kolejowego urządzeniem RTG. Sugerował, że w jednym z wagonów może, poza legalnie wwożonym ładunkiem, znajdować się inny towar. 

W wyniku kontroli okazało się, że w wytypowanym wagonie, pod ładunkiem surowego drewna, ukryte były pakiety z papierosami. W sumie funkcjonariusze ujawnili 15,3 tys. paczek nielegalnych papierosów o wartości rynkowej ponad 215 tys. zł.

Zaledwie dzień później (15 lipca 2020 r.) również podczas kontroli pociągu towarowego w Oddziale Celnym w Małaszewiczach, funkcjonariusze Pierwszego Referatu Realizacji z Białej Podlaskiej, ujawnili blisko 18 tys. paczek papierosów. 

www.lubelskie.kas.gov.pl

W tym przypadku również kontrola była wynikiem wskazania RTG, a nielegalne papierosy ukryte pod ładunkiem surowego drewna.  Wartość rynkowa ujawnionych podczas obydwu kontroli papierosów to blisko pół miliona zł. 

źródło: www.lubelskie.kas.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply