Likwidacja terespolskiego schroniska młodzieżowego

Dołącz do grupy na Telegramie
goniecterespolski.blogspot.pl

31 października podczas sesji Rady Powiatu, radni podejmą uchwałę w sprawie likwidacji Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Terespolu.

Uchwała Rady Powiatu Bialskiego przewiduje likwidację Szkolnego Schroniska Młodzieżowego z dniem 31 grudnia 2019 roku. Majątek ruchomy likwidowanej jednostki pozostaje własnością Powiatu Bialskiego.

W uzasadnieniu do uchwały czytamy:

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Terespolu działało w oparciu o obiekty Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Terespolu. W związku z rozwiązaniem Zespołu, a następnie likwidacją Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu oraz użyczeniem Burmistrzowi Miasta Terespol mienia po Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1, Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Terespolu straciło możliwość dalszego funkcjonowania na dotychczasowych zasadach. Próby przekazania Schroniska do prowadzenia Burmistrzowi Miasta Terespol nie powiodły się. Pomimo zawartej w dniu 7 maja 2018 r. umowy i przekazania dotacji, nie doszło w 2018 r. do uruchomienia działalności Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Terespolu. Dnia 2 stycznia 2019 r. przekazana dotacja została zwrócona na konto Powiatu Bialskiego. Zaistniała sytuacja skutkowała rozwiązaniem umowy zawartej z Burmistrzem Miasta Terespol o przyjęcie zadania prowadzenia przedmiotowego Schroniska.

Biorąc pod uwagę powyższe, należy uznać, że Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Terespolu przestało funkcjonować wraz z likwidacją Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu, tracąc przy tym kadrę.

http://www.powiatbialski.eu/

XVI sesja Rady Powiatu, odbędzie się w sali konferencyjnej Filii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Białej Podlaskiej przy ul. Warszawskiej 14. Początek obrad o godzinie 9:00

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply