Kukuryki. Próbował przekroczyć granicę tirem „na podwójnym gazie” i przekupić funkcjonariusza SG

Dołącz do grupy na Telegramie
nadbuzanski.strazgraniczna.pl

Ponad 2 promile alkoholu miał w swoim organizmie obywatel Białorusi, zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej na terenie drogowego przejścia granicznego w Kukurykach. Pijany kierowca próbował wjechać do Polski samochodem ciężarowym. Na domiar złego, podczas zatrzymania mężczyzna próbował dokonać korupcji funkcjonariusza Straży Granicznej.

Uwagę funkcjonariusza SG pełniącego służbę na przejściu granicznym w Kukurykach, na kierunku wjazdowym do kraju, przykuł kierowca samochodu ciężarowego, od którego wyczuł woń alkoholu. Funkcjonariusz podejrzewając, iż kierowca tira może być pod wpływem alkoholu uniemożliwił mu dalsze prowadzenie pojazdu. Obawy co do stanu trzeźwości mężczyzny, potwierdziło badanie alkomatem, jak się okazało obywatel Białorusi miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Podczas prowadzonych wobec niego czynności, mężczyzna próbował również dokonać korupcji funkcjonariusza, proponując mu banknot o nominale 100 euro, w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych. Funkcjonariusz, poinformował osobę, iż zostaje ona zatrzymana a o próbie korupcji powiadomił swoich przełożonych.

W przedmiotowej sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Za próbę korupcji funkcjonariusza mężczyźnie grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zagrożone karą grzywny, karą ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

źródło: naduzanski.strazgraniczna.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply