Kukuryki. Mercedes i Volvo pozostały w Polsce

Dołącz do grupy na Telegramie
nadbuzanski.strazgraniczna.pl

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Kukurykach, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali pojazdy ciężarowe marki Mercedes oraz Volvo o łącznej wartości ponad 300 tys. zł.

13 marca br. w Kukurykach, samochodem ciężarowym, usiłował przekroczyć granicę na kierunku wyjazdowym z kraju 59 – letni obywatel Białorusi. Podczas prowadzonej kontroli granicznej, funkcjonariusze SG z Terespola ustalili, iż pojazd marki Mercedes (rok produkcji 2018) o szacunkowej wartości 250 tys. zł, jest poszukiwany jako utracony na terytorium Polski. Podczas dalszych czynności funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i zabezpieczyli odzyskaną ciężarówkę.  

Natomiast wczoraj, również przez drogowe przejście graniczne w Kukurykach z Polski na Białoruś, próbował wyjechać ciągnikiem siodłowym marki Volvo, 41 – letni obywatel Mongolii. Podczas prowadzonej kontroli granicznej, funkcjonariusze SG ujawnili w pojeździe ingerencję w polu numerycznym VIN. Kierowca został zatrzymany, zaś Volvo o szacunkowej wartości 55 tys. zł (rok produkcji 2008) zabezpieczono na parkingu służbowym.

nadbuzanski.strazgraniczna.pl

W obu sprawach wszczęto postepowania przygotowawcze. Zatrzymani kierowcy zostali przekazani do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji. W tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali różnego rodzaju pojazdy (samochody osobowe i ciężarowe, maszyny, rowery) o łącznej wartości prawie 2 mln zł.

źródło: nadbuzanski.strazgraniczna.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply