Konsultacje społeczne w sprawie tunelu w Terespolu – wideokonferencja

Dołącz do grupy na Telegramie

Wracamy do tematu budowy skrzyżowania dwupoziomowego na terenie Miasta Terespol w ciągu ulicy Wojska Polskiego, o czym obszernie informowaliśmy na łamach naszego portalu.

W ramach pierwszego etapu inwestycji zaplanowano konsultacje społeczne w formie wideokonferencji, która odbędzie się 8 lutego (poniedziałek) w godzinach 17:00 – 19:00.

Aby dołączyć do wideokonferencji, należy mieć zainstalowany na komputerze aplikację Microsoft Teams lub uruchomić ją bezpośrednio z przeglądarki internetowej.

Bezpośredni link do wideokonferencji znajduje się poniżej:

Dołącz do konwersacji – Microsoft Teams

Konsultacje społeczne są przeprowadzane i organizowane przez spółkę Schuessler – Plan Inżynierzy. Pełna dokumentacja oraz wariantów rozbudowy skrzyżowania dostępne są na naszym portalu.

5 Komentarzy

 1. Takie zdalne konsultacje powinne być odwołane. Ilu mieszkańców się na to zaloguje?
  wielu nie ma internetu ani komputerów (pisze tu o mieszkańcach 50-60 +
  czy tacy nic tu do powiedzenia nie mają???
  na stronie powinna być udostępniona ankieta online żeby była transparentna (to prośba do moderatora)
  Po drugie ta budowa powinna być bardziej nagłośniona , na 10 spytanych 7 nic o tym nie wie

 2. Prosimy o zamieszczenia nagrania z konsultacji na stronie miasta Terespol
  w żaden sposób nie udało mi się zalogować na wideokonferencje
  Po drugie tunel od strony Łobaczewa komu potrzebny 🙁
  chyba tylko dla burmistrza żeby do pracy miał bliżej

 3. Uważam, że najlepszym i najkorzystniejszym dla wszystkich jest wariant 4 z przeprojektowaniem połącznia ul. Wojska Polskiego z ul. Czerwonego Krzyża drogą wojewódzką jak w wariancie 3. Przyjęcie tego rozwiązania likwiduje niemal wszystkie zgłaszane do tej pory uwagi do wariantów 1,2 i 3 a w szczególności nie ingeruje dotychczasowy układ urbanistyczny Terespola. Wykorzystanie tego rozwiązania usprawnia również dojazd od strony północnej do centrum miasta jak i wzmożony ruch drogą wojewódzką będzie przebiegał przez teren miasta mało zabudowany w porównaniu z ul. Wojska Polskiego i przyległymi osiedlami /bloki Spółdzielni Mieszkaniowych/.
  W celu usprawnieniu i skróceniu drogi dotarcia do placówek handlowych, przychodni lekarskiej i innych urzędów proponuję w ciągu ul. Wojska Polskiego budowy kładki dla pieszych i ewentualnie rowerzystów nad torami kolejowymi ze schodami i windą.
  W trakcie telekonferencji nie którzy uczestnicy zgłaszali również uwagi, że jeśli tunel zostanie wybudowany w wariancie 3 lub 4 to wielu będzie korzystało z ul. Kodeńskiej do E30. Chcę zauważyć, że i tak korzystają ze względu na miejsce zamieszkania jak i dość często zamkniętego przejazdu. Sam tak robię. Rozwiązanie które proponuję wpłynie korzystnie na dotychczasowy układ drogowy miasta, poprawi jego estetykę oraz usprawni wielu dojazd do centrum w tym do urzędów i różnych instytucji.

 4. SUPER Inwestycja pasuje jak świni siodło…BRAWO!!!
  Miasteczko oczywiście nie ma innych pilniejszych potrzeb…
  Jeszcze lotnisko z dobrą zmianą se wybudujmy_stać nas!
  I tym tunelem będziemy dojeżdzać na nie i latać do Pcimia…
  Mieszkańcy nie dajcie się wmanewrować w biznesy polityczne,
  bo po raz kolejny będziecie to wy płacić i płakać!

Leave a Reply