Konsorcjum Multiconsult i Value Engineering zaprojektują A2 od Białej Podlaskiej do Kukuryk

Dołącz do grupy na Telegramie

Oferta konsorcjum firm Multiconsult Polska (lider) i Value Engineering (partner) okazała się najkorzystniejsza w przetargu na zaprojektowanie odcinka autostrady A2 od węzła Biała Podlaska do granicy państwa (Kukuryki). Opracowanie dokumentacji na ostatni fragment autostrady łączącej zachodnią i wschodnią granicę Polski wyceniono na 13 357 800,00 zł.

– Krok po kroku zmierzamy do ukończenia kolejnego ciągu autostrady. Mamy już całą A4, budujemy ostatnie odcinki A1 pomiędzy Tuszynem i Częstochową, a w realizacji jest też ponad 100 km A2 od końca obwodnicy Mińska Mazowieckiego do Białej Podlaskiej. Na ostatni fragment tej trasy, do granicy z Białorusią w Kukurykach, opracowana zostanie dokumentacja projektowa i uzyskamy pozwolenie na realizację inwestycji drogowej. To, po uzyskaniu finansowania, pozwoli sprawnie wyłonić wykonawców ostatnich odcinków A2 – podkreśla Tomasz Żuchowski, szef GDDKiA.

Projektowanie ostatnich 32 kilometrów A2  

Zadaniem projektanta będzie wykonanie projektu budowlanego wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej w ciągu 30 miesięcy od dnia podpisania umowy. Nowa trasa, od węzła Biała Podlaska (km 624+830) do granicy państwa z Białorusią (km 657+703), będzie miała dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu oraz rezerwę pod dobudowę trzeciego pasa.

Kalendarium

  • 28 grudnia 2020 r. – ogłoszenie przetargu
  • 3 lutego 2021 r. – otwarcie ofert
  • 21 kwietnia 2021 r. – wybór najkorzystniejszej oferty
  • maj 2021 r.  – planowane podpisanie umowy z projektantem

źródło: GDDKiA

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply