Koncert Pieśni Stanisława Moniuszki

„Śpiewnik domowy na Lubelszczyźnie” to projekt realizowany przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem projektu jest upowszechnianie twórczości Stanisława Moniuszki w małych miejscowościach Lubelszczyzny.

Początek koncertu zaplanowano na godzinę 18:00 (13 października) w restauracji Galeria Smaków. Podczas koncertu wystąpią: Joanna Kędzior – sopran, Rafał Polek – tenor, Joanna Laszczkowska – fortepian.

Będzie można usłyszeć pieśni: „Dwie zorze”, „Kozak”, „Znasz li ten kraj”, „Hulanka”, „Pieśń wojenna”, „Wiosna”, „Prząśniczka” , „Jaskółeczka”, „Polna Różyczka”, „Czy powróci”, „Dumka” oraz arię „Nieszczęsna Halka”, „Szumią jodły na gór szczycie” – recytatyw i arię Jontka z opery „Halka”, arię Ewy Per que’belli z op. Hrabina, – arię Hanny Do grobu trwać w bezżennym stanie.

Poniżej plakat wydarzenia:

Informacja o koncercie znajdują się w naszym kalendarzu wydarzeń.

2 Komentarze

  1. zapowiadana jest naprawdę wartościowy koncert – ale w informacji brakuje jednego określenia – ceny wstępu – oraz czy konsumpcja jest obowiązkowa ? wszak odbywa się w restauracji a to do czegoś zobowiązuje –

Dodaj komentarz