Koncert ElectroAcustic – relacja

Dołącz do grupy na Telegramie

W sobotę 4 maja wieczorem w restauracji Galeria Smaków odbył się w ramach ,,Trasy na VI” koncert zespołu ElectroAcoustic z Białej Podlaskiej.

W skład grupy wchodzą: Beata Wawryniuk (wokal), Mariusz Wojewoda (keyboard, instrumenty perkusyjne – cajon) oraz powracający po wielu latach na terespolską scenę muzyczną Piotr Frankowski (gitara). Piotr, znany jako ,,Syfon” był organizatorem pamiętnego w Terespolu koncertu pn. ,,Punk Nad Bugiem” 28 maja 1989 roku czyli chwilę przed Wyborami. Na stadionie miejskim wystąpiły ostro grające zespoły z Polski i ZSRR.

Koncert zespołu poprzedziła pochodząca z Terespola artystka – Aleks Tychmanowicz, która ostatnio wystąpiła w naszym mieście z setem koncertowym, dokładnie 6 lat temu.

Występy muzyczne przebiegały w kameralnej, ciepłej, miłej a zarazem pełnej refleksji i wzruszeń atmosferze. Muzycy wykonywali własne utwory odkrywając swoje dusze przed publiką ale nie zabrakło też znanych i mniej znanych coverów. Publiczność reagowała żywiołowo i nie obyło się bez bisów. Z całą pewnością nie raz usłyszymy jeszcze w naszym mieście ElectroAcousitc i Aleks. 

Podziękowania za współorganizację należą się grupie FreeSound (Tomasz Oleszczuk i Mirosław Łojko) za obsługę akustyczną i świetlną. Galerii Smaków (Agnieszka Drab) za udostępnienie lokalu.

Poniżej relacja fotograficzna z wydarzenia:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply