Kolizja na „podwójnym gazie ” zakończona w areszcie śledczym

Dołącz do grupy na Telegramie
KMP Biała Podlaska

W miejscowości Kuzawka kierująca peugeotem chcąc uniknąć kontroli drogowej straciła panowanie nad autem. 35-latka najbliższe dwa lata spędzi w areszcie śledczym, za popełnione wcześniej przestępstwo. W czasie wykonywanych z nią czynności wpłynął bowiem nakaz jej zatrzymania.

Wczoraj (09.06.2021) po północy dyżurny terespolskiego komisariatu powiadomiony został przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, o kierowcy osobowego peugeota, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i w miejscowości Kuzawka stracił panowanie nad pojazdem. Na miejscu policjanci potwierdzili zgłoszenie. Ustalili też, że samochodem podróżowały trzy osoby, które w chwili zdarzenia znajdowały się w stanie nietrzeźwości. W wyniku zdarzenia nie doznały poważnych obrażeń ciała i zostało ono zakwalifikowane jako kolizja drogowa.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że podejrzana o kierowanie peugeotem jest 28-letnia mieszkanka gminy Terespol. Urządzenie wykazało ponad promil alkoholu w jej organizmie. Kobieta nie doznała poważnych obrażeń ciała i  po badaniach trafiła do policyjnego aresztu. 35-latka usłyszała już zarzuty i przyznała się do winy. Za popełnione czyny grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności. Warto podkreślić, że w czasie wykonywania z 35-latką czynności wpłynęła do komisariatu podstawa do  jej. Teraz  najbliższe dwa lata kobieta spędzi w areszcie śledczym, za przestępstwo rozboju.

  • KMP Biała Podlaska
  • komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

2 Komentarze

Leave a Reply