Kolejny udaremniony przemyt papierosów w Koroszczynie

Dołącz do grupy na Telegramie
Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Lubelska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) udaremniła przemyt ponad 25 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej ponad 350 tys. zł. Nielegalny transport zatrzymany został na granicy z Białorusią w Koroszczynie.

Po raz kolejny kontrola prowadzona przez funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej  w Oddziale Celnym w Koroszczynie zakończyła się ujawnieniem dużej ilości nielegalnych papierosów. I po raz kolejny pomocny okazał się rentgen.

Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Koroszczynie przeskanowali urządzeniem rentgenowskim pustą cysternę gazową. Analiza obrazu wzbudziła podejrzenia, że w cysternie może znajdować się nielegalny ładunek.

Rozładunek w tym przypadku nie był łatwy. Przed przystąpieniem do kontroli konieczne było opróżnienie cysterny z pozostałości gazu (odparowanie płynnego gazu) i jej przewentylowanie. Dotarcie do nielegalnego towaru możliwe było więc dopiero po kilkudziesięciu godzinach.

Jak się okazało w cysternie ukryte były pakunki z papierosami bez polskich znaków akcyzy. Łącznie funkcjonariusze ujawnili 25 260 paczek o wartości rynkowej ponad 350 tys. zł.

Kierujący pojazdem – 47-letni Białorusin – nie przyznał się do próby przemytu.

Postępowanie karne skarbowe prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej. Sprawa ma charakter rozwojowy.

źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply