Kolejny rekordowy przemyt w Koroszczynie

Dołącz do grupy na Telegramie

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Koroszczyna udaremnili przemyt nielegalnych wyrobów tytoniowych o wartości rynkowej ponad 6,3 mln zł. To jeden z większych w tym roku przemytów na terenie Polski.  

Samochód ciężarowy wiozący z Białorusi do Polski ładunek w postaci metalowych drzwi został poddany skanowaniu na stacjonarnym urządzeniu rentgenowskim. Obraz, który wyłonił się na prześwietleniu skłonił funkcjonariuszy do przeprowadzenia szczegółowej rewizji fizycznej przewożonego towaru. 

W wyniku kontroli, w specjalnych skrytkach, w atrapach drzwi, funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Koroszczynie znaleźli olbrzymią ilość wyrobów tytoniowych.  W sumie funkcjonariusze ujawnili blisko 450 tys. paczek papierosów nieoznaczonych polskimi znakami akcyzy, których szacunkowa wartość rynkowa wynosi ponad 6,3 mln zł.  Papierosy, przewożony ładunek oraz ciągnik siodłowy wraz z naczepą zostały zatrzymane do dalszego postępowania.   

To największy w tym roku przemyt papierosów udaremniony w województwie lubelskim i jeden z większych na terenie Polski.  Sprawę prowadzi Lubelski Urząd Celno–Skarbowy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej. 

źródło: Lubelski Urząd Celno – Skarbowy w Białej Podlaskiej

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply