Kolejny akcyzowy paser zatrzymany

Dołącz do grupy na Telegramie
nadbużański.strazgraniczna.pl

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny nie dopuścili do wprowadzenia na rynek wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu. Osoba zatrzymana podczas kontroli, straciła tym razem nie tylko znaczną ilość nielegalnych papierosów ale również samochód osobowy, którym przewoziła trefny towar.

Do zatrzymania nielegalnych papierosów doszło w dniu 17 października br., w trakcie kontroli drogowej w miejscowości Neple w powiecie bialskim. Funkcjonariusze z Placówki SG w Terespolu, zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi, którym podróżował obywatel Polski. W trakcie czynności kontrolnych funkcjonariusze ujawnili w przestrzeni bagażowej jego pojazdu, papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości prawie 20 tys. zł.

Mężczyzna, który wcześniej skupował papierosy od przekraczających granicę obcokrajowców, planował sprzedać je później z zyskiem w głębi kraju. Kontrabandę zabezpieczono, zaś pojazd o szacunkowej wartości około 25 tys. zł, którym była ona przewożona, trafił na służbowy parking SG.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymany mężczyzna odpowie teraz za przestępstwo skarbowe.

źródło: nadbużański.strazgraniczna.pl

1 Komentarz

  1. tak tak to olbrzymi sukces naszej straży granicznej , tak tak, ale skąt u diabla na rynkach Wybrzeża ,gieldach itp kupisz ie chcesz ruslkich fajek ?

Leave a Reply