Kolejne serce napełnione

Dołącz do grupy na Telegramie
Urząd Miasta Terespol

Jak informuje Urząd Miasta Terespol, po raz kolejny dzięki pomocy mieszkańców miasta udało się zapełnić serce plastikowymi nakrętkami.

Wielu ludzi wciąż ma wątpliwości, że zbieranie nakrętek rzeczywiście może komuś pomóc. Przedstawimy w skrócie, jak to działa. Nakrętki z prywatnych gospodarstw zbierane są w punktach takich jak Urząd Miasta Terespol. Następnie przekazywane są osobom, które zgłosiły się z próbą o wsparcie. Kolejnym krokiem jest informowanie firmy recyklingowej o możliwości ich odebrania. Firmy płacą za zakrętki, a pieniądze za ich sprzedaż w całości przeznaczane są na kosztowną rehabilitację.

Zebrane nakrętki zostały przekazane Gabrysi, która urodziła się z bardzo rzadką chorobą genetyczną stwardnienie guzowate. Jest to choroba postępująca bez możliwości leczenia. Ma liczne guzy w obu półkulach mózgu, guz w oku i w nerce. Współistniejąca padaczka jest lekooporna. Miesięczna rehabilitacja to stałe zajęcia u logopedy, pedagoga, psychologa, terapia czaszkowo- krzyżowa i rehabilitacja ruchowa. Stale uczestniczy w zajęciach z integracji sensorycznej i wczesnym wspomaganiu rozwoju. Do codziennego funkcjonowania potrzebuje wielu specjalistycznych sprzętów. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspomagają naszą akcję.

Zbieranie nakrętek trwa nadal. Po raz kolejny zbieramy Antosiowi, który ma 12 lat i jest wesołym dzieckiem. Urodził się jako wcześniak z wagą 900g. Zdiagnozowano u niego mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Antoś potrzebuje długotrwałej, systematycznej rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna.

źródło: Urząd Miasta Terespol

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply