Kolejne papierosy w wagonach

Dołącz do grupy na Telegramie
nadbuzanski.strazgraniczna.pl

Funkcjonariusze Straży Granicznej i Służby Celno-Skarbowej z Terespola udaremnili przemyt ponad 12 tys. paczek nielegalnych papierosów. Papierosy ukryte były w ładunkach zrębki drewnianej.

Dzięki bieżącej współpracy funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i lubelskiej Służby Celno-Skarbowej w ostatnim czasie udało się udaremnić przemyt ponad 12 tys. paczek nielegalnych papierosów.

Podczas wspólnych działań funkcjonariusze obu służb kontrolowali m.in. pociągi towarowe relacji Brześć – Małaszewicze.  W wyniku tych kontroli w pięciu pociągach natrafili na papierosy bez polskich znaków akcyzy. Za każdym razem nielegalny towar funkcjonariusze znajdowali w wagonach przewożących zrębkę drewnianą. 

nadbuzanski.strazgraniczna.pl

Łącznie funkcjonariusze Straży Granicznej i Służby Celno-Skarbowej z Terespola ujawnili 12 250 paczek papierosów o wartości rynkowej ponad 170 tys. zł.

Przesłuchani w sprawach maszyniści nie przyznali się do prób przemytu. Postępowania prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

źródło: nadbuzanski.strazgraniczna.pl

1 Komentarz

  1. Nie rozumiem dlaczego za każdym razem przesłuchiwany jest maszynista? Czy to jego towar? Czepiajcie się tych co to ładują 😂

Leave a Reply