Kolejne nielegalne papierosy w wagonach

Dołącz do grupy na Telegramie
Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej

Papierosy o wartości 130 tys. złotych ujawnili na przejściu kolejowym w Terespolu funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) oraz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej (NOSG). Papierosy ukryte były w pociągu towarowym wjeżdżającym do Polski z Białorusi.

W trakcie kontroli pociągu towarowego relacji Brześć – Małaszewicze funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i Straży Granicznej z Terespola ujawnili kartonowe pudła wypełnione papierosami. W sumie zabezpieczyli 9190 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. 

Papierosy ukryte były w trzech wagonach typu węglarki – pod tonami drewnianej zrębki. O ile zrębka była towarem zadeklarowanym w dokumentach, o tyle wyroby tytoniowe to już klasyczny przemyt. Przesłuchani maszyniści składu nie przyznali się do ich własności. 

Rynkowa wartość udaremnionego przez KAS i NOSG przemytu to 130 tys. złotych. Dalsze ustalenia w sprawie prowadzą funkcjonariusze KAS z Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej.

Przemyt papierosów w zrębce drewna jest w ostatnich miesiącach najczęstszą formą przemytu na kolejowym odcinku granicy z Białorusią.

źródło: Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply