Kolarze przejadą ulicami miasta

Dołącz do grupy na Telegramie

15 września w Janowie Podlaskim odbędzie się finałowy rajd rowerowy dla fanów kolarstwa – Grand Prix Amatorów na Szosie. Trasa ostatniego odcinka rajdu przebiegać będzie przez nasze miasto.

Kolarze punktualnie o 11:00 wyruszą w trasę licząc ponad 110 kilometrów. Start oraz metę zaplanowano w Janowie Podlaskim. Kolarze w Terespolu spodziewani są pomiędzy godziną 13:20 -14:20.

Grand Prix Amatorów na Szosie jest rajdem składającym się z 16 odcinków rozgrywanych od wiosny na terenie całego kraju. W tym roku łączną długość wszystkich odcinków wynosi ponad 1800 kilometrów.

Aby spróbować swoich sił w wyścigu wystarczy zarejestrować się na stronie organizatora oraz spełnić następujące warunki:

  • wypełnić formularz rejestracyjny,
  • uregulować opłatę startową,
  • posiadać sprawny technicznie rower oraz kask sztywny,
  • mieć ukończone 18 lat (Niepełnoletni mogą startować za zgodą Rodziców ORAZ pod opieką innego dorosłego Uczestnika)
  • posiadać wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego (Niepełnoletnich obowiązuje karta rowerowa),
  • w dniu Rajdu okazać aktualny dokument tożsamości i zaświadczyć brak przeciwwskazań zdrowotnych.

Choć cała trasa zapowiada się niezwykle przyjemnie i sielankowo, to jej kwintesencją jest ponad 30-kilometrowy odcinek prowadzący z Terespola wzdłuż Bugu do Janowa Podlaskiego. Ma on tę cudowną właściwość, że nie prowadzi szczególnie donikąd, nie stanowi też żadnej drogi tranzytowej – dzięki temu ruch samochodowy jest tam minimalny, mimo że droga szeroka i w pierwszorzędnej kondycji. Naszym zdaniem jest to jednocześnie jeden z najsolidniejszych i najfajniejszych fragmentów szlaku GreenVelo.

https://www.strava.com/clubs/287421/group_events/558574#discussion

Przebieg odcinka:

Przewidywane czasy przejazdu:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply