Iza wygrała 25. jubileuszowy półmaraton w Sevilli

Dołącz do grupy na Telegramie

Iza Paszkiwicz wraz z kadrą Polski przyjechała do Hiszpanii  bezpośrednio z ciężkiego zgrupowania w Ostii we Włoszech, gdzie szlifowały formę przed wiosennymi startami.

W stolicy Andaluzji – Sewilli, 26 stycznia zastała je świetna pogoda, temperatura oscylowała w granicach 8 stopni. Walkę o zwycięstwo w  25. jubileuszowy EDP Medio Maratón de Sevilla Iza stoczyła z Brytyjką Lilly Partridge, która była na prowadzeniu zarówno na 10 jak i na 15km.”Nasza Iza” biegła tuż za nią i na ostatnich kilometrach zachowała zdecydowanie więcej sił niż rywalka. Wbiegła na metę jako pierwsza, z wynikiem 1:11:09. Jest to wynik o 24 sekundy lepszy niż jej poprzedni rekord życiowy. Równocześnie jest to czwarty rezultat w historii polskiej lekkoatletyki na tym dystansie!

„Po cichu liczyłam na zwycięstwo. Znałam rywalki przed biegiem. Bardziej interesował mnie jednak dzisiaj rekord życiowy. Biegło mi się dziś rewelacyjnie. Pogoda i trasa również mi odpowiadały . Oczywiście na wiosnę podejmę walkę o przepustkę na Igrzyska Olimpijskie”– powiedziała Iza. Nam zostaje dobrze jej życzyć i bardzo mocno trzymać za to kciuki.

K.Pucer

1 Komentarz

Leave a Reply