Inwestycje w mieście – wideo

Dołącz do grupy na Telegramie

Na początku miesiąca redakcja MM Projekt Biper TV przeprowadziła wywiad z Burmistrzem miasta Terespol Jackiem Danielukiem o trwających inwestycjach oraz o planach na najbliższą przyszłość.

Wśród ciekawszych inwestycji, jakie zostały zaplanowane warto wspomnieć o wymianie opraw latarni miejskich ze standardowych na oświetlenie ledowe. Realizacja przewidziana jest na koniec bieżącego roku.

W tym roku również dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki powstanie Strefa Aktywnie Sportowo zlokalizowana przy Miejskim Ośrodku Kultury. Wymieniony zostanie również parkiet na hali sportowej w Liceum Akademickim.

Łączny koszt inwestycji przewidziany na 2018 rok to 5 milionów złotych.

Niezwykle ciekawie zapowiadają się plany na najbliższą przyszłość, jeśli chodzi o planowane inwestycje. Urząd Miasta złożył wniosek o dofinansowanie na rewitalizację terenów bezpośrednio przyległych do stadionu miejskiego tzw. Konowicy. W ramach projektu powstać mają nowe ścieżki, chodniki, oświetlenie, scena do organizacji koncertów. Wyremontowany zostanie hotel znajdujący się na terenie stadionu oraz powstanie pierwszy w mieście skate park.

Więcej informacji w materiale wideo dostępnym poniżej:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply