Granica zwycięska. Twierdza kończy z porażką.

Dołącz do grupy na Telegramie

Od 8 września czekali kibice Granicy Terespol na kolejne zwycięstwo swoich piłkarzy w rozgrywkach ligowych. Twierdza Kobylany rundę jesienną zakończyła porażką z Agrosportem Leśna Podlaska.

Mecz z dużo wyżej notowanym rywalem rozpoczął się po myśli Granicy i już po 5 minutach nasi zawodnicy prowadzili 1:0 po trafieniu Mateusza Wasiluka. Na kolejne trafienie przyszło czekać kibicom Granicy kolejne 20 minut, kiedy to Maciej Leszczyński pokonał bramkarza Tytana uderzeniem z rzutu wolnego. To właśnie bramkarz Tytana był zdecydowanie najsłabszym ogniwem gości. Nasi zawodnicy, widząc niepewności w poczynaniach bramkarza Tytana, próbowali wielokrotnie strzałami z daleka zdobyć kolejną bramkę.

Druga połowa to kolejne ataki Granicy Terespol, jednak nasi zawodnicy razili nieskutecznością oraz brakiem pomysłu na wykończenie sytuacji podbramkowych. Zwycięstwo 2:0 z Tytanem pozwoliło zawodnikom Granicy Terespol na wydostanie się z ostatniego miejsca w ligowej tabeli.

Przerwę zimową w rozgrywkach ligowych na fotelu lidera spędzą zawodnicy Lutni Piszczac, którzy w ostatniej kolejce spotkań zremisowali z Bad Boys Zastawie 3:3. Mimo remisu Lutnia pozostaje liderem z przewagą 4 punktów nad Bizonem Jeleniec.

Zawodnikom Granicy Terespol pozostał do rozegrania zaległy ligowy mecz z Kujawiakiem Stanin, który został zaplanowany na dzień 10 listopada. Początek spotkania o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim w Terespolu.

Komplet wyników ostatniej kolejki bialskiej okręgówki:

Lutnia Piszczac 3-3Bad Boys Zastawie 
LKS Milanów 2-1ŁKS Łazy 
Kujawiak Stanin 1-5Unia Krzywda 
Grom Kąkolewnica 2-1Sokół Adamów 
Granica Terespol 2-0Tytan Wisznice 
Unia Żabików 3-0Orzeł Czemierniki 
Bizon Jeleniec 6-0Bór Dąbie 

Tabela okręgówki:

90minut.pl

W zdecydowanie gorszych humorach zakończyli zmagania ligowe zawodnicy Twierdzy Kobylany. Ich ostatni mecz w rundzie zakończył się porażką z ostatnim w tabeli Agrosportem Leśna Podlaska 0:3. Wynik spotkania otworzył w 71 minucie spotkania Paweł Laszuk. Kolejne dwa trafienia gości były autorstwem Eryka Kozłowskiego, który pokonał bramkarza Twierdzy w 83 i 88 minucie spotkania.

Twierdza po tym spotkaniu spadła na przedostatnie miejsce w tabeli, ustępując dwoma punktami właśnie zespołowi Agrosportu Leśna Podlaska. Liderem pozostał LZS Dobryń, który w ostatniej rundzie spotkań pokonał u siebie LZS Sielczyk 4:2. Dobryń zachowuje 6 punktową przewagę nad drugą Viktorią Parczew.

Komplet wyników A-klasy:

Twierdza Kobylany 0-3Agrosport Leśna Podlaska 
Krzna Rzeczyca 3-5Niwa Łomazy 
Janowia Janów Podlaski 5-2SRG Sławatycze 
LZS Dobryń 4-2LZS Sielczyk (Biała Podlaska) 
Dąb Dębowa Kłoda 0-3SPLGMP Rogoźnica 
Victoria Parczew 5-1Az-Bud Komarówka Podlaska 

Table końcowa rundy jesiennej A-klasy:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply