By ukryć kradzież z włamaniem, podłożył podrobione banknoty

Dołącz do grupy na Telegramie
http://biala-podlaska.lubelska.policja.gov.pl/

Za włamanie oraz kradzież ponad 11 tysięcy złotych odpowie 37-letni mieszkaniec gminy Terespol. By sprawa nie wyszła na jaw, w miejsce oryginałów sprawca podłożył wydrukowane własnoręcznie banknoty. Wobec mężczyzny zastosowany został tymczasowy areszt. Za popełnione czyny grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował tymczasowy areszt wobec 37-letniego mieszkańca gminy Terespol. Mężczyzna podejrzany jest o włamanie do domu członka swojej rodziny i kradzież pieniędzy. Z ustaleń mundurowych wynikało, że sprawca działał w okresie kilku lat. By ukryć swój czyn, w miejsce oryginałów podkładał wydrukowane własnoręcznie banknoty.

Pod koniec sierpnia tego roku pokrzywdzona postanowiła zapłacić jednym z banknotów ze swoich oszczędności. Wówczas okazało się, że jest fałszywy. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego terespolskiego komisariatu.

W trakcie prowadzonych czynności do sprawy zatrzymany został 37-letni mieszkaniec gminy Terespol. W weekend mężczyzna został doprowadzony przed oblicze prokuratora, gdzie usłyszał zarzuty. Odpowiadał będzie za kradzież z włamaniem oraz podrobienie kilkudziesięciu banknotów. O dalszym losie „amatora cudzego mienia” zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności.

  • źródło: http://biala-podlaska.lubelska.policja.gov.pl
  • autor: podkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply