„Brudny” przemyt nie wjechał do Polski

Dołącz do grupy na Telegramie
Lubelski Urząd Celno - Skarbowy w Białej Podlaskiej

Ponad 50 tys. paczek nielegalnych papierosów ujawnili podczas dwóch kontroli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Koroszczyna. Wartość rynkowa zabezpieczonych papierosów to blisko 800 tys. złotych. 

26 października 2021 r. funkcjonariusze Oddziału Celnego w Koroszczynie wytypowali do kontroli samochód ciężarowy z ładunkiem węgla drzewnego. Towar jechał z Rosji do Polski.

Samochód wraz z naczepą zostały przeskanowane urządzeniem RTG. Funkcjonariusze dokonujący interpretacji obrazu rentgenowskiego zauważyli na nim anomalie wskazujące na prawdopodobieństwo przemytu papierosów. Biorący udział w kontroli pies służbowy również potwierdził te podejrzenia.

W wyniku szczegółowej rewizji w workach z węglem drzewnym funkcjonariusze ujawnili ponad 38 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej ok. 570 tys. zł. Kierowca pojazdu, 46-letni obywatel Białorusi, nie przyznał się do próby przemytu.

 Lubelski Urząd Celno – Skarbowy w Białej Podlaskiej

Zarówno ujawnione papierosy, jak też pojazd zatrzymano jako dowód w prowadzonym postepowaniu.

Kilka dni wcześniej, również w Oddziale Celnym w Koroszczynie, funkcjonariusze ujawnili przemyt blisko 14,5 tys. paczek papierosów. Tym razem kontrabanda ukryta była w podłodze naczepy wiozącej ładunek sadzy z Białorusi na Węgry. Żeby dostać się do nielegalnego towaru trzeba było najpierw rozładować ponad 20 ton sadzy.

Ujawnienie było wynikiem skierowania pojazdu na prześwietlenie urządzeniem RTG.

Wartość rynkowa zabezpieczonych w obydwu sprawach papierosów to blisko 800 tys. zł. 

 Lubelski Urząd Celno – Skarbowy w Białej Podlaskiej

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply