Bil-bud zrewitalizuje Konowicę

Dołącz do grupy na Telegramie
https://www.facebook.com/jacek.danieluk.94

Jak informuje Burmistrz Miasta Terespol Pan Jacek Danieluk, 9 października doszło do podpisania umowy z firmą „Bil-bud”, która przeprowadzi rewitalizację Konowicy.

Bialska firma wygrała ogłoszony 5 lipca przetarg na realizację projektu „Rewitalizacja zdegradowanego obszaru Konowicy w Terespolu”. Przekazanie placu budowy planowane jest na 21 października. Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace budowlane. Całkowity koszt inwestycji to 7 795 499, 63 zł w tym dofinansowanie 6 032 949, 30 zł. Koniec prac przewidziano na 2021 rok.

W ramach projektu planowane jest wykonanie dojazdowych, budowa ciągów pieszo rowerowych i budowa parkingów wraz z infrastrukturą towarzyszącą i siłowniami na świeżym powietrzu. Całość terenu zostanie oświetlona i wyposażona w monitoring. Odmulone zostaną zbiorniki wodne i wybudowany pomost widokowy. Nad brzegiem wody wybudowany zostanie punkt widokowy, który będzie mógł być wykorzystany jako amfiteatr.

Na terenie stadionu miejskiego, planowany jest remont budynku po byłym hotelu, znajdować się tam będzie sala konferencyjna, pracowania muzyczna, plastyczna, tkacka i mała kawiarenka. Wybudowany zostanie plac zabaw, skatepark z miejsce do ćwiczeń siłowych. Odnowiony zostanie kort tenisowy i zmienione ogrodzenie na stadionie.

3 Komentarze

  1. pan z Bil-budu chyba nie potraktował dzisiejszej uroczystości poważnie i przyszedł nieubrany. Mam nadzieję, że kiedy przyjdzie z prośbą o aneksowanie umowy, pan burmistrz spuści go ze schodów na buzię 😉

Leave a Reply