Biegacze z Terespola wystartowali w Półmaratonie Wiązowskim

Dołącz do grupy na Telegramie

Półmaraton Wiązowski organizowany jest od 1981 r. To pierwszy w Polsce długodystansowy bieg, który odbywa się w okresie zimowo-wiosennym.

W ramach 40 Półmaratonu, w niedzielę, 23 lutego 2020 r. odbyło się siedem biegów dla każdego i w każdym wieku, w tym dla najmłodszych. Dystans 21,0975 km ukończyło 3600 uczestników. Przekonali się na własnej skórze, że płaska trasa wcale nie musi być nudna, a „w mordę wind” nie tylko żeglarzom wieje w twarz.

Zawodnicy wyruszyli o godz. 12.00. Start biegu odbywał się falowo. Uczestnicy zostali podzieleni na cztery strefy. Pół godziny później ruszyli uczestnicy Wiązowskiej piątki. Z dystansem 5 km udanie zmierzyło się 914 osób. Wśród uczestników na obu dystansach byli przedstawiciele KB SZURACZ z Terespola.

To był rekordowy bieg. Po pierwsze, organizatorzy zanotowali rekord frekwencji, a po drugie aż 15 przedstawicieli terespolskiego klubu zameldowało się na mecie (sześć na 5km i 9 na 21 km!). Wszyscy w dobrej kondycji osiągnęli zamierzone cele. A dwie osoby: Kasia Tabulska i Paweł Gregorczuk pobiły nawet rekordy życiowe na dystansie półmaratonu.

Poniżej galeria zdjęć z biegu:

Tekst i zdjęcia : Krystyna Pucer

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply