Bezakcyzowe papierosy ujawnione podczas przeszukania

Dołącz do grupy na Telegramie
KMP Biała Podlaska

Kryminalni z Terespola ujawnili ponad 800 paczek bezakcyzowych papierosów. Kontrabandę przechowywał w swoim domu 51-letni mieszkaniec gminy Terespol. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 19 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Przed weekendem kryminalni z terespolskiego komisariatu ustalili, że 51-letni mieszkaniec gminy Terespol, w miejscu swojego zamieszkania może posiadać papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W trakcie przeszukania policjanci potwierdzili posiadane informacje. W szafie oraz łóżku policjanci ujawnili ponad 800 paczek bezakcyzowych papierosów. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 19 tysięcy złotych.

Kontrabanda została zabezpieczona, natomiast 51-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, wysoka grzywna i przepadek nielegalnego towaru.

  • KMP Biała Podlaska
  • komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply