Autostrada coraz bliżej Terespola

Dołącz do grupy na Telegramie
Urząd Miasta Terespol

Na granicy miasta Biała Podlaska i gminy Biała Podlaska 6 września przy drodze krajowej DK2 Burmistrz Miasta Jacek Danieluk miał przyjemność wziąć udział w podpisaniu umowy na wykonanie projektu wykonawczego związanego z budową autostrady A2 z Białej Podlaskiej w kierunku Terespola na odcinku 32 km.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na zaprojektowanie autostrady A2 w kierunku Terespola. Umowa została podpisana w obecności Ministra Infrastruktury – Andrzej Adamczyka i Wiceministra Infrastruktury – Rafała Webera. Wykonawcą projektu jest firma Mosty Gdańsk. W jakże ważnym spotkaniu udział wzięli również Poseł na Sejm RP – Dariusz Stefaniuk, Wicewojewoda Lubelski – Robert Gmitruczuk, Wicestarosta Bialski – Janusz Skólimowski, Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego – Dariusz Litwiniuk.

Dzięki bardzo dobrej decyzji Rządu Rzeczpospolitej Polskiej oraz naszych parlamentarzystów i Urzędu Wojewódzkiego m.in. Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka, Senatora RP Grzegorza Biereckiego, Posła na Sejm RP Dariusza Stefaniuka, Wojewodę Lubelskiego Lecha Sprawkę czy Wicewojewodę Lubelskiego Roberta Gmitruczuka już za parę lat będziemy mogli szybko i bezpieczenie dojechać z Warszawy do naszego miasta.

Zaprojektowane będzie również połączenie wjazdowe z Terespola do węzła komunikacyjnego, które będzie stanowiło wjazd na autostradę w okolicach Dobrynia.

Urząd Miasta Terespol

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply