ALO ogłasza nabór do klas pierwszych

Dołącz do grupy na Telegramie
goniecterespolski.blogspot.pl

Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Terespolu rozpoczyna nabór do klas pierwszych w roku szkolnym 2021/2022.

Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Terespolu oferuje bezpłatną naukę z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń multimedialnych, zajęcia na strzelnicy laserowej, udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, atrakcyjne wycieczki turystyczno-krajoznawcze, wyjazdy edukacyjne  i obozy survivalowe.

Młodzież, która podejmuje naukę w Liceum Akademickim ma gwarancję wysokich wyników na egzaminie maturalnym, perspektywę przygotowania się do pracy w służbach mundurowych i dostania się na wybrane studia.

W roku szkolnym 2020/2021 planowane jest utworzenie klas pierwszych o profilach:

  • mundurowym,
  • medycznym,
  • matematyczno-geograficznym,
  • ogólnym,
  • celno-skarbowym,
  • logistyka i spedycja.

W sposób szczególny zachęcamy do zapisów do oddziału przygotowania wojskowego. Ta klasa jako jedyna w powiecie jest objęta patronatem Ministra Obrony Narodowej i niesie ze sobą wiele korzyści dla uczniów chociażby dofinansowanie do mundurów czy dodatkowe punkty w trakcie egzaminów do akademii wojskowych.

Zapisy do liceum w systemie elektronicznego naboru od 17  maja do 31 maja dla oddziału przygotowania wojskowego zaś do pozostałych klas do 21 czerwca. Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty należy złożyć od 25 czerwca 2021 r. do 14 lipca 2021 r. 

Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 22 lipca 2021 r. Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych ogłoszone będą 2 sierpnia 2021 r. W terminie od 23 lipca 2021 r. do 30 lipca 2021 r., w przypadku kandydatów zakwalifikowanych, składa się potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej.

Niezbędne dokumenty rekrutacji:

Film promujący ALO Terespol:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply