86 kg haszyszu na przejściu granicznym w Terespolu – wideo

Dołącz do grupy na Telegramie

Informacja prasowa z dnia 21.09.2018 o znalezieniu przez Straż Graniczną 86 kilogramów haszyszu na przejściu drogowym w Terespolu podczas kontroli granicznej na kierunku wyjazdowym z Polski.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG nie dopuścili do przemytu 86 kg haszyszu, wartego ponad 4 mln zł. Towar próbowali wywieźć z Polski obywatele Rosji – kobieta i mężczyzna. Obydwoje zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji. Haszysz należał do obywateli Rosji.

Kobieta i mężczyzna próbowali wywieźć narkotyki z Polski 31 sierpnia br. przez drogowe przejście graniczne w Terespolu. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na nienaturalne i nerwowe zachowanie podróżnych. Podczas wnikliwej kontroli w skrytkach samochodu znaleziono hermetycznie zamknięte pakunki różnej wielkości. Wewnątrz znajdowała się oleista substancja. Użyty tester narkotyczny wykazał, że jest to haszysz.

Wobec dwojga obywateli Rosji sąd na wniosek prokuratury zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii tego typu przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności nawet do 15 lat. Sprawa ma charakter rozwojowy. Czynności prowadzą funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG pod nadzorem Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji.

źródło:strazgraniczna.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply