70-latka z Gminy Terespol handlowała nielegalnie alkoholem i papierosami

Dołącz do grupy na Telegramie
KMP Biała Podlaska

Za wyrabianie i sprzedaż alkoholu bez wymaganego wpisu do rejestru odpowie 70-latka z gminy Terespol. Z ustaleń policjantów wynikało, że kobieta prawdopodobnie rozlewa i sprzedaje napoje spirytusowe. W miejscu jej zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli „nielegalny” alkohol oraz papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. O jej dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci z Komisariatu Policji w Terespolu ustalili, że 70-letnia mieszkanka tej gminy może rozlewać i sprzedawać napoje spirytusowe niewiadomego pochodzenia. Ustalili również „klientkę”, która kupowała nielegalny alkohol. Wczoraj policjanci weszli na teren posesji zajmowanej przez kobietę. Podczas przeszukania ujawnili rozrobiony już alkohol oraz kilkadziesiąt paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

KMP Biała Podlaska

Nielegalny towar został zabezpieczony. 70-latka usłyszała zarzuty i przyznała się do winy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli pieniądze.

  • KMP Biała Podlaska
  • komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply