55 tys. paczek papierosów w tirze

Dołącz do grupy na Telegramie
Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej

Funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) udaremnili przemyt 55 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej ponad 820 tys. zł. Nielegalny transport zatrzymany został na granicy w Koroszczynie. To największy w tym roku udaremniony przemyt papierosów na lubelskim odcinku granicy.

14 kwietnia 2021 r. funkcjonariusze Pierwszego Referatu Realizacji z Białej Podlaskiej wykonywali rutynowe czynności kontrolne na terminalu w Oddziale Celnym w Koroszczynie. Ich uwagę zwrócił jeden z pojazdów ciężarowych kierowany przez obywatela Białorusi. Mężczyzna zgłosił pojazd jako pusty. 

W trakcie szczegółowej rewizji okazało się jednak, że naczepa pojazdu nie jest tak zupełnie pusta. Po jej otwarciu funkcjonariusze ujawnili owinięte czarną folią pakunki. Jak się okazało były one wypełnione papierosami bez polskich znaków akcyzy – w sumie 55 tys. paczek papierosów różnych marek. Wartość rynkowa ujawnionych wyrobów to ponad 820 tys. zł.

Papierosy zostały zajęte i trafiły do magazynu depozytowego. Jako dowód w sprawie zajęty został również ciągnik siodłowy z naczepą

źródło: Lubelski Urząd Celno-Skarbowy

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply